  • Zoro # G7765742
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Resolution
0.01mm
Features
Spindle
Rotating, Flanged
Thimble
Ratchet
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G7765742
UPC #
Country of Origin
Japan
Details
Item
Groove Micrometer
Resolution
0.01mm
Range
Outside: 50 to 75mm; Inside: 51.5 to 76.5mm