  • Mfr # NZM6B-63/ZM6A-40-NA
  • Zoro # G007203647
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Amps
40A
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
600V AC
DC Voltage Rating
Not Rated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
NZM6B-63/ZM6A-40-NA
Country of Origin
Unknown
Details
Item
Molded Case Circuit Breaker
Amps
40A
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
600V AC