  • Zoro # G508011246
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
90426
Zoro #
G508011246
UPC #
Country of Origin
United States
Description
pMorse End Mill, Ball Nose Center Cutting Regular Length Single End, Series 5940C, 764 in Diameter Cutter, 112 in Overall Length, 38 in Maximum Depth of Cut, 2 Flutes, Spiral Flute, 18 in Shank Diameter, Right Hand Cutting Direction, 30 deg Helix Angle, PlainRound Shank, Solid Micrograin Carbide, TiCN Coatedp