  • Mfr # E3.53X358.42
  • Zoro # G114247671
Nominal Inside Dia.
358.42 mm (14.111 in)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E3.53X358.42
Nominal Inside Dia.
358.42 mm (14.111 in)
Nominal Outside Dia.
14.39 in
Nominal Width
14.39 in
Overall Length
14.39 in
Temp. Range
-67°F (-55°C) to 257°F (125°C)