  • Mfr # MAM272P1M819
  • Zoro # G922639873
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number Of Ethernet Ports
1
Memory Technology
DDR5 SDRAM
Height
22.1 in
Display Screen Type
Active Matrix TFT Color LCD
Maximum Power Supply Wattage
120 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MAM272P1M819
Country of Origin
China
Dimensions
Height
22.1 in
Depth
7.7 in
Screen Size
27 in
Width
24.1 in
Details
Number Of Ethernet Ports
1
Memory Technology
DDR5 SDRAM
Display Screen Type
Active Matrix TFT Color LCD
Maximum Power Supply Wattage
120 W
AI-powered
Yes
Energy Star
Yes
Environmentally Friendly
Bluetooth
Ethernet Technology
Gigabit Ethernet
Drive Type
SSD
Processor Type
Core Ultra 7
LAN Model
RTL8111H
Graphics Memory Accessibility
Shared
USB Type-C
Processor Core
Deca-core (10 Core)
Graphics Memory Technology
Form Factor
Desktop
Number of HDMI Outputs
2
Number of USB 3.2 Gen 2 Ports
2
Product Type
All-in-One Computer
Features
Flicker-free, Low Blue Light, Security Slot
Standard Memory
32 GB
Sound System
DTS Surround
Product Color
Black
Wireless LAN
HDMI (Rear)
Product Series
AM272P 1M
Number of Occupied Memory Slots
Product Line
Modern
Processor Speed
1.80 GHz
Screen Resolution
1920 x 1080
SSD Form Factor
M.2
Package Contents
Modern AM272P 1M-819US All-in-One Computer, Power Adapter
Processor Threads
12
Maximum Turbo Speed
5.40 GHz