  • Mfr # RAIDER18HXA2069
  • Zoro # G515660161
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Total Number of USB Ports
3
Total Solid State Drive Capacity
2 TB
Operating System Platform
Windows
Screen Size
18 in
Bluetooth
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RAIDER18HXA2069
Country of Origin
China
Dimensions
Screen Size
18 in
Depth
12.1 in
Height
1.26 in
Width
15.9 in
Details
Total Number of USB Ports
3
2 TB
Operating System Platform
Windows
Item
Gaming Notebook
Bluetooth
Yes
Graphics Controller Model
GeForce RTX 5090
Display Screen Type
LCD
Energy Star
Ethernet Technology
2.5 Gigabit Ethernet
Features
DLSS 4.0 Technology
Display Screen Technology
True Color Technology
Infrared Camera
AI-powered
Front Camera
Drive Type
SSD
Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports
Installed Slot Memory Configuration
2 x 32GB
Graphics Memory Accessibility
Dedicated
Installed Slot Memory
64 GB
Number of HDMI Outputs
1
NPU Performance
13 TOPS
Processor Core
Tetracosa-core (24 Core)
Maximum Supported System Memory
96 GB
Screen Resolution
3840 x 2400
Wireless LAN Standard
IEEE 802.11be
SSD Form Factor
M.2
Number of Thunderbolt 5 Ports
2
Brightness
1000 Nit
Copilot Key
Speaker Power Details
2 x 2W Woofer, 4 x 2W
Graphics Memory Technology
GDDR7
Color Gamut
100% DCI-P3
USB Power Delivery Support
Color
Black
Standard Memory
64 GB
Included Charger Power
400 W
Graphics Memory Capacity
24 GB
Camera Privacy Shutter
Standard Refresh Rate
120 Hz
Screen Mode
UHD+
Number of Occupied Memory Slots
2
Contrast Ratio
System Memory Form Factor
SODIMM
Battery Chemistry
Lithium Ion (Li-Ion)
System Memory Technology
DDR5 SDRAM
Keyboard Backlight
HDMI
VR Ready
Network (RJ-45)
Processor Speed
2.10 GHz
Processor Type
Core Ultra 9
Speakers
Number of Cells
4-cell
Operating System
Windows 11 Pro
Total Number of Memory Slots
Release Year
2025
Charger Included
Processor Model
285HX
Backlight Technology
LED
NPU Name
AI Boost
Maximum Turbo Speed
5.50 GHz
Wi-Fi Generation
Wi-Fi 7
Wireless LAN
System Memory Speed
6400 MHz