  • Mfr # ZOR-PT-SNK-0020
  • Zoro # G114119602
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
29. 25 in
Body Material
Porcelain
Finish
Fireclay
Bowl Depth
8. 5 in
Includes
Strainer
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ZOR-PT-SNK-0020
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
29. 25 in
Overall Width
18. 75 in
Bowl Depth
8. 5 in
Bowl Size
20 in x 30 in
Details
Body Material
Porcelain
Finish
Fireclay
Item
Kitchen Sink
Includes
Strainer
Color
White-Cool
Bowl Shape
Rectangle
Description
  • • 35 in. minimum cabinet size