  • Zoro # G1404747
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Closure
Open
Bore Diameter
65 mm
Type
Deep Groove Ball Bearing
Outside Diameter
140 mm
Bearing Industry Number
6313
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
6313C3
Zoro #
G1404747
UPC #
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Diameter
65 mm
Outside Diameter
140 mm
Outer Ring Width
33 mm