  • Zoro # G712928088
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
8 in
Width
10.9 in
Depth
17.9 in
Includes
Remote control, A/V cable, AC power cable, DC car cord, External antenna
Color
Gray, Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
NDL256
Zoro #
G712928088
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
8 in
Width
10.9 in
Depth
17.9 in
Battery Size
C
Screen Size
7 in
Details
Item
Radio/DVD Player Boombox
Includes
Color
Gray, Black
Batteries Included
No
Number of Batteries Supported
8
Input Voltage
12V DC, 120V AC
Auxiliary Input
Yes
Headphone
Yes
Operating Power Consumption
20 W
Features
Portable, Bluetooth, TV Tuner, Radio Tuner
Screen Type
LCD
USB
Power Source
Battery, AC Power
Memory Card Supported
SDHC, SD, Memory Stick
Frequency Band
AM/FM
Audio Line Out
Standby Power Consumption
2.80 W
Speaker Form Factor
Integrated
Number of Speakers
2
Watt (RMS)
5 W