  • Mfr # STP-10-120-VOB-PC
  • Zoro # G103877698
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
STP-10-120-VOB-PC
Country of Origin
China
Description
Features
  • Includes an LED Photocell Module and a Black Horizontal Oriented Faceplate
  • Modular design allows fixture to be mounted in horizontal or vertical orientation
  • Stamped aluminum, powder-coated faceplates
  • The Louvered faceplate design conceals LEDs and provide a unique light distribution pattern
  • High efficiency, fully sealed, maintenance-free LED chamber
  • Long-life LED system coupled with electrical driver to deliver optimal performance per watt
Specifications
  • Color: Oil-Rubbed Bronze
  • Primary Piece Material: ABS
  • Secondary Piece Material: Stamped Aluminum Faceplate
  • Voltage: 120V
  • Wattage: 1W
  • Lumen Actual: 19
  • Color Temperature: 2700K
  • Dimension: 2.75" H x 2" W x 4.6" L