  • Mfr # RHUS-10/1-25
  • Zoro # G7159557
/ea
Key Features
Reset Type - Relay
Manual / Automatic
Application
Motor Protection
Minimum Overload Relay Current Setting
17 A
Auxiliary Contact Form
1 N.O. / 1 N.C
Maximum Overload Relay Current Setting
25 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
RHUS-10/1-25
Country of Origin
China
Details
Item
Overload Relay
Reset Type - Relay
Manual / Automatic
Application
Motor Protection
17 A
Auxiliary Contact Form
1 N.O. / 1 N.C
25 A