  • Mfr # MT-150/3D-130S
  • Zoro # G7168937
Key Features
Trip Class
20
Maximum Overload Relay Current Setting
150 A
Features
Compact size, High Performance, Sealed structure, One-touch connection
Minimum Overload Relay Current Setting
110 A
Number of Poles
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MT-150/3D-130S
Country of Origin
Korea, Republic of
Dimensions
Height
109 mm
Depth
113 mm
Width
95 mm
Details
Item
Overload Relay
Trip Class
20
150 A
Features
110 A