  • Mfr # RHUS-10/1-3.2
  • Zoro # G7159487
Minimum Overload Relay Current Setting
2.3 A
Features
Overload and phase failure protection, Manual/Auto reset, Trip indicator, Test function
Maximum Overload Relay Current Setting
3.2 A
Auxiliary Contact Form
1 N.O. / 1 N.C.
Number of Poles
3
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
RHUS-10/1-3.2
Country of Origin
China
Dimensions
Frame Size
45mm
Details
Item
Overload Relay
2.3 A
Features
3.2 A