Featured Categories

  • Tools & Machining
  • Shipping, Packaging & Office Supplies
  • Plumbing
  • Safety

Shop Categories

  • Abrasives & Polishers
  • Adhesives & Tapes
  • Electrical Supplies
  • Electronics
  • Fasteners
  • Food Service & Restaurant Supplies
  • Furniture, Linens & Decor
  • Grounds & Outdoor
  • Hardware & Building Materials
  • Heating & Cooling
  • Janitorial & Cleaning Supplies
  • Lab Equipment & Supplies
  • Lighting
  • Material Handling
  • Medical & Personal Care
  • Paint, Coatings & Supplies
  • Plumbing
  • Power Transmission
  • Pumps
  • Raw Materials
  • Safety
  • Shipping, Packaging & Office Supplies
  • Storage & Workspace
  • Test Instruments & Gauges
  • Tools & Machining
  • Vehicle Maintenance
  • Welding, Soldering & Brazing
  • About Us
  • Deals
  • Contact Us

Added to Cart

Skip to Main Content Accessibility Statement
FREE SHIPPING on orders over $50 after you . Restrictions Apply
Zoro Homepage
Clipboard Icon Clipboard Icon Quick Order
User Headset Icon User Headset Icon Support
0
0
Cart

  • Low prices on everyday needs. Shop Zoro Select
  • Don't miss these limited time offers. Shop All Deals
  • Get 30 days to pay with Net 30. Apply Now
  1. Home
  2. /
  3. Shipping, Packaging & Office Supplies
  4. /
  5. Paper & Notes
  6. /
  7. Notebooks & Journals

Notebooks & Journals (2,000+ items) - Page 4

Sparco Paper, Filler, Reinfrcd, Plain Pk SPRWB213
Sparco

Paper, Filler, Reinfrcd, Plain Pk

Zoro # G901825358
Mfr # SPRWB213
product price: 
$7.79
/pk 100, $0.08/ea
Blueline 9-1/4 x 7-1/4" Black College/Margin Executive Notebook, 75 Pg REDA7BLK
Blueline

9-1/4 x 7-1/4" Black College/Margin Executive Notebook, 75 Pg

Zoro # G9626154
Mfr # REDA7BLK
product price: 
$13.59
/ea
Mead Plain Writing Tablet, White MEA70102
Mead

Plain Writing Tablet, White

Zoro # G307202425
Mfr # MEA70102
product price: 
$2.45
/ea
Sold in mult. of 6 for $14.70
Mead Notebook, 1Sub, 4Pk, 8X10 Pk MEA72873
Mead

Notebook, 1Sub, 4Pk, 8X10 Pk

Zoro # G401816214
Mfr # MEA72873
product price: 
$8.45
/pk 4, $2.11/ea
C-Line Products 8-1/2” X 11-3/4” Yellow Wide Ruled Legal Pad, 12EA/CT 25106-CT
C-Line Products

8-1/2” X 11-3/4” Yellow Wide Ruled Legal Pad, 12EA/CT

Zoro # G715874603
Mfr # 25106-CT
product price: 
$28.69
/pk 12, $2.39/ea
Rediform Notebook, Lab, 5X5, Bk60Ct RED43591
Rediform

Notebook, Lab, 5X5, Bk60Ct

Zoro # G701819052
Mfr # RED43591
product price: 
$16.99
/ea
C-Line Products 8-1/2" x 10-1/2" Assorted Wide Ruled 1-Subject Spiral Notebook, 1/EA, 24EA/CT 22065-CT
C-Line Products

8-1/2" x 10-1/2" Assorted Wide Ruled 1-Subject Spiral Notebook, 1/EA, 24EA/CT

Zoro # G100673354
Mfr # 22065-CT
product price: 
$37.19
/pk 24, $1.55/ea
Tops PAD, JR LGL, RCYC, 5X8, 12PK, WE, 12PK 20152
Tops

PAD, JR LGL, RCYC, 5X8, 12PK, WE, 12PK

Zoro # G023365299
Mfr # 20152
product price: 
$32.19
/pk 12, $2.68/ea
Ampad Tabloid  size Quadrille Pad  Tabloid, White, 50PK TOP22037
Ampad

Tabloid size Quadrille Pad Tabloid, White, 50PK

Zoro # G707203428
Mfr # TOP22037
product price: 
$21.99
/pk 50, $0.44/ea
Rediform Record Book, Faint Ruled, 8-3/8in x 10-3/8in, Black Cover, 150 Pages/Pad 56211
Rediform

Record Book, Faint Ruled, 8-3/8in x 10-3/8in, Black Cover, 150 Pages/Pad

Zoro # G508588984
Mfr # 56211
product price: 
$56.55
/ea
C-Line Products 7-1/2” x 9-3/4" Black Primary Ruled Composition Notebook, 1/EA 22020
C-Line Products

7-1/2” x 9-3/4" Black Primary Ruled Composition Notebook, 1/EA

Zoro # G912133022
Mfr # 22020
product price: 
$1.75
/ea
Sold in mult. of 12 for $21.00
Universal Steno Books, Gregg Rule, 6 x 9, Green Tint, 80 Sheets, 6PK UNV86920PK
Universal

Steno Books, Gregg Rule, 6 x 9, Green Tint, 80 Sheets, 6PK

Zoro # G222771815
Mfr # UNV86920PK
product price: 
$13.89
/pk 6, $2.32/ea
Bazic Products Perforated Writing Pads, 8.5in. x 11.75in., Canary, 50 Sheets, 12PK 5038
Bazic Products

Perforated Writing Pads, 8.5in. x 11.75in., Canary, 50 Sheets, 12PK

Zoro # G015710434
Mfr # 5038
product price: 
$25.39
/pk 12, $2.12/ea
Black N Red 11 x 8-1/2" Twinwire Notebook JDKK67030
Black N Red

11 x 8-1/2" Twinwire Notebook

Zoro # G5750683
Mfr # JDKK67030
product price: 
$24.89
/ea
Business Source Writing Pad, Top, Canary, PK12 BSN63106
Business Source

Writing Pad, Top, Canary, PK12

Zoro # G522382193
Mfr # BSN63106
product price: 
$33.89
/pk 12, $2.82/ea
Ampad Pad, Quad, 4X4 Ruled, 8.5X11 Pk TOP22030C
Ampad

Pad, Quad, 4X4 Ruled, 8.5X11 Pk

Zoro # G802499153
Mfr # TOP22030C
product price: 
$6.59
/pk 10, $0.66/ea
Sold in mult. of 2 for $13.18
Sparco Composition Notebooks, Wide Ruled, Black, PK12 SPR00334
Sparco

Composition Notebooks, Wide Ruled, Black, PK12

Zoro # G013119505
Mfr # SPR00334
product price: 
$23.39
/pk 12, $1.95/ea
Black N Red 5-7/8 x 4-1/8" Twinwire Notebook JDKF67010
Black N Red

5-7/8 x 4-1/8" Twinwire Notebook

Zoro # G2691538
Mfr # JDKF67010
product price: 
$13.85
/ea
C-Line Products 8-1/2" x 10-1/2" Assorted Wide Ruled 3-Subject Spiral Notebook, 1/EA, 12EA/CT 22046-CT
C-Line Products

8-1/2" x 10-1/2" Assorted Wide Ruled 3-Subject Spiral Notebook, 1/EA, 12EA/CT

Zoro # G012133021
Mfr # 22046-CT
product price: 
$51.79
/pk 12, $4.32/ea
Rediform Accounting Book, Green, Hardbound RED56521
Rediform

Accounting Book, Green, Hardbound

Zoro # G622886218
Mfr # RED56521
product price: 
$4.29
/ea
Sold in mult. of 2 for $8.58
Mead 8 in. W X 10-1/2 in. L College Ruled Spiral Assorted Notebook 05512
Mead

8 in. W X 10-1/2 in. L College Ruled Spiral Assorted Notebook

Zoro # G605267300
Mfr # 05512
product price: 
$1.65
/ea
Sold in mult. of 24 for $39.60
Boorum & Pease Record Rule Book, 12-1/8" x 7-5/8", 500 Pg 66-500-R
Boorum & Pease

Record Rule Book, 12-1/8" x 7-5/8", 500 Pg

Zoro # G5202891
Mfr # 66-500-R
product price: 
$111.99
/ea
Tops 5 x 8" Canary Jr. Legal Ruled Perforated Pad, 50 Pg, Pk12 TOP63900
Tops

5 x 8" Canary Jr. Legal Ruled Perforated Pad, 50 Pg, Pk12

Zoro # G5815984
Mfr # TOP63900
product price: 
$51.79
/pk 12, $4.32/ea
Rite In The Rain 3'' x 5'' 50-Sheet Top Spiral Green Notebook 935
Rite In The Rain

3'' x 5'' 50-Sheet Top Spiral Green Notebook

Zoro # G421870715
Mfr # 935
product price: 
$7.59
/ea
Sold in mult. of 2 for $15.18
Mead 5-Sub Notebook, 8inx10-1/2in, Wide-Ruled, Ast MEA05206
Mead

5-Sub Notebook, 8inx10-1/2in, Wide-Ruled, Ast

Zoro # G011163081
Mfr # MEA05206
product price: 
$18.99
/ea
C-Line Products Legal Pad, Wide Ruled, Yellow, 50 Sheets, 12PK 25106
C-Line Products

Legal Pad, Wide Ruled, Yellow, 50 Sheets, 12PK

Zoro # G315718468
Mfr # 25106
product price: 
$31.15
/pk 12, $2.60/ea
Tops 6 x 9" Steno Book With Assorted Colored Cover, Pk4 TOP80221
Tops

6 x 9" Steno Book With Assorted Colored Cover, Pk4

Zoro # G5659376
Mfr # TOP80221
product price: 
$21.85
/pk 4, $5.46/ea
Black N Red 8-1/4 x 5-7/8" Twinwire Notebook JDKC67009
Black N Red

8-1/4 x 5-7/8" Twinwire Notebook

Zoro # G1953835
Mfr # JDKC67009
product price: 
$16.59
/ea
Mead 11 x 8-1/2" Spiral Bound Notebook MEA06622
Mead

11 x 8-1/2" Spiral Bound Notebook

Zoro # G2691416
Mfr # MEA06622
product price: 
$4.79
/ea
Sold in mult. of 2 for $9.58
Business Source Writing Pad, Top, White, PK12 BSN63110
Business Source

Writing Pad, Top, White, PK12

Zoro # G022387537
Mfr # BSN63110
product price: 
$17.49
/pk 12, $1.46/ea
Mead 10-1/2 x 8" Spiral Bound Notebook MEA05510
Mead

10-1/2 x 8" Spiral Bound Notebook

Zoro # G2691510
Mfr # MEA05510
product price: 
$2.25
/ea
Sold in mult. of 5 for $11.25
Tops 6 x 9" Recycled Notebook TOP74688
Tops

6 x 9" Recycled Notebook

Zoro # G2690740
Mfr # TOP74688
product price: 
$5.89
/ea
Sold in mult. of 2 for $11.78
Roaring Spring Case of Engineering Pad, 8.5"x11", 200 sht, Green Paper, 5x5 Graph, 3-Hole Punched, Heavy Backing, PK12 95589cs
Roaring Spring

Case of Engineering Pad, 8.5"x11", 200 sht, Green Paper, 5x5 Graph, 3-Hole Punched, Heavy Backing, PK12

Zoro # G7062301
Mfr # 95589cs
product price: 
$168.99
/pk 12, $14.08/ea
Ampad Pad, Scratch, Recy, 3X5, We Pk TOP21730
Ampad

Pad, Scratch, Recy, 3X5, We Pk

Zoro # G801825205
Mfr # TOP21730
product price: 
$16.75
/pk 12, $1.40/ea
Universal Casebound Hardcover Notebook, Wide/Legal, Black, 10.25 x 7.68, 150 Sht UNV66353
Universal

Casebound Hardcover Notebook, Wide/Legal, Black, 10.25 x 7.68, 150 Sht

Zoro # G322771678
Mfr # UNV66353
product price: 
$4.49
/ea
Sold in mult. of 2 for $8.98
Mead Quad Wireless Neatbook Notebook  Letter, White MEA06497
Mead

Quad Wireless Neatbook Notebook Letter, White

Zoro # G407203544
Mfr # MEA06497
product price: 
$3.95
/ea
Sold in mult. of 3 for $11.85
Notebooks & Journals (2,000+ items) - Page 4
  • First
  • Previous
  • 4
    of 61 pages
  • Next
  • Last
How was your search?

About Notebooks & Journals

Notebooks & Journals are essential tools for capturing ideas, organizing thoughts, and recording information. They come in a variety of shapes and sizes, each designed for specific purposes.

Types of Notebooks & Journals

Notebooks and journals can range from small pocket-sized journals to large hardcover sketchbooks. Some notebooks feature specialty paper that is designed to be used with fountain pens or watercolor paints while others are optimized for note-taking. Different types of notebooks may also have different page layouts or bindings.

How Notebooks & Journals are Made

Notebooks and journals are typically made from paper stock that is glued together at the spine. The pages may be lined, blank, graph paper, or even perforated for easy removal. Cover materials can range from soft cloth to rigid cardboard or leather.

Industries that use Notebooks & Journals

Notebook & Journals can be found in almost any industry where ideas need to be captured quickly and efficiently. Writers, artists, scientists, students, business professionals—all use notebooks to capture their thoughts as they work.

Find the Notebooks & Journals You Need at Zoro

Looking for a specific item? Use our robust search tool to find it by name or keyword, or use our handy filters to narrow down our full assortment. You can also check out our whole selection of office, school & shipping supplies along with other tools or supplies to ensure you have all you need to tackle the job, especially if you're taking on a DIY project for the first time.

Plus, when you shop at Zoro, you'll always enjoy competitive prices on tons of great brands you know and trust. We make the shopping experience as fast and seamless as possible with free shipping on orders over $50 for registered users, Net 30 payment terms for qualifying customers, and an unparalleled customer service experience.

Related Categories

Sticky NotesCopy & Printer PaperPrinter LabelsRecord Keeping Journals & FormsPens
Permanent MarkersIndustrial MarkersPacking Tape & DispensersScissorsProtective Packaging
5x8 legal padlegal size paperspiral note padsnotebook filler paperengineering pad
memo padssmall notepadwriting tablet3x5 notebook8x11 paper

Sign up and save

Take 10% off your next order when you sign up for Zoro emails. Subscribe now to receive your promo code via email.

Follow us

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Instagram
Every part plays a part

Information

  • About Us
  • Accessibility
  • Careers
  • Inclusion
  • Giving Back
  • Resource Hub
  • Returns
  • Shipping

Shopping

  • Brands
  • Collections
  • My Account
  • Payments
  • Deals
  • Sitemap
  • Track My Order

Services

  • Customer Service
  • FAQs
  • Net 30 Terms
  • Reseller Program
  • Sell on Zoro
  • Participate in Research
  • Tax Exemption

Zoro, Inc

Connect

Customer service from real people

  • Phone: (855) 289-9676
  • Contact Us

© 2011-2026 Zoro Tools, Inc. All rights reserved.
  • Terms & Conditions
  • Terms of Access
  • Privacy Policy
Zoro, Inc