  • Zoro # G612110156
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Width
36 in
Housing Finish
Matte Black
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
62/669
Zoro #
G612110156
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width
36 in
Details
Color
Black
Housing Finish
Matte Black
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Style
Contemporary
Shade Material
Acrylic
Color Temp.
3000K
Standards
cETLus
Lamp Watts
39W
Dimmable
Dimmable
Housing Material
Steel
Application
Lighting
Indoor/Outdoor
Indoor
Temp. Range
-20°C (-4°F) to +40°C (+104°F)