  • Zoro # G312110173
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Housing Finish
Black / Brushed Nickel
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Style
Contemporary
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
62/658
Zoro #
G312110173
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width
24 in
Details
Color
Black
Housing Finish
Black / Brushed Nickel
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Style
Contemporary
Shade Material
Acrylic
Color Temp.
3000K
Lamp Watts
26W
Standards
cETLus
Housing Material
Steel
Lighting
Indoor/Outdoor
Indoor
Location Rating
Damp
Shade / Lens Finish
White
Beam Angle
120 Degrees
Lumens
2080L
Rated Life
30000 hrs
Temp. Range
-20°C (-4°F) to +40°C (+104°F)