  • Zoro # G512110218
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Housing Finish
Black / Brushed Nickel
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Style
Contemporary
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
62/656
Zoro #
G512110218
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width
12 in
Details
Color
Black
Housing Finish
Black / Brushed Nickel
Lamp Type
Integrated LED
Voltage
120V
Style
Contemporary
Shade Material
Acrylic
Color Temp.
3000K
Standards
cETLus
Lamp Watts
13W
Housing Material
Steel
Dimmable
Dimmable
Application
Lighting
Beam Angle
120 Degrees
CRI
90
Temp. Range
-20°C (-4°F) to +40°C (+104°F)