  • Mfr # A72P60F2
  • Zoro # G6825998
/ea
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 72 x 60 in
Color
White
Width
56 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A72P60F2
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
56 in
Size
30.88 in x 56 in
Height
30.88 in
Thickness
11 ga / 3.04 mm
Panel Size
30.88 x 56.00 in / 784 x 1422 mm
Details
Item
Panels for Free-Stand Type 4,4X and 12
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
For Use With
Fits Enclosure 72 x 60 in
Color
White
Gauge
11 ga
Weight
91 lb
Fits Enclosure
72.00 x 60.00 in / 1829 x 1524 mm