  • Mfr # P19SHP810
  • Zoro # G6832413
For Use With
Fits Rack 19 in
Depth
41.3 in
Gauge
16 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
P19SHP810
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Depth
41.3 in
Thickness
16 ga / 1.52 mm
Max Depth
41.3 in / 1050 mm
Details
Item
Rack Mount Pull-out Shelf,19in pull,Lt
For Use With
Fits Rack 19 in
Gauge
16 ga
Color
Light Gray
Rack Units
2
Series
ProLine
Weight
25 lb
Fits Rack
19 in.
Shelf Pullout
17 in / 432 mm