  • Mfr # A72RP24F6
  • Zoro # G6781627
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Zinc Plated
For Use With
Fits Enclosure 72 x 24 in, For Rack Size 19 in
Sub-Category
Mounting Accessories
Gauge
10 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A72RP24F6
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
10 ga / 3.4 mm
For Rack Size
19 in / 483 mm
Details
Item
Rack Mounting Angles,L Style,Type Rp
Material
Mild Steel
Finish
Zinc Plated
For Use With
Sub-Category
Mounting Accessories
Gauge
10 ga
Color
Unpainted
Weight
9.80 lb
Fits Enclosure
72.00 x 24.00 in / 1829 x 610 mm