  • Mfr # ASE36X24X10NK
  • Zoro # G5857609
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Mild Steel
Finish
Powder Coated
Width
24 in
NEMA Enclosure Type
1
Gauge
Body: 14 ga, Door: 16 ga
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ASE36X24X10NK
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
24 in
Height
36 in
Depth
10 in
Size
36 x 24 x 10 in
Body Thickness
14 ga / 1.9 mm
Door Thickness
16 ga / 1.52 mm