  • Mfr # ACBP-12-V-25A
  • Zoro # G913829269
Series
ACBP-12-V Black
Width
0.81 in
Depth
2 in
Height
1.3 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ACBP-12-V-25A
Width
0.81 in
Depth
2 in
Height
1.3 in
Length
2 in
Series
ACBP-12-V Black
Amps
25A
DC Voltage Rating
12V DC
Features
Automatic Reset - Type I
SAE J553
Reset Type
Automatic Reset - Type I
Current Rating
25 A