  • Mfr # ANM-W-15A-18R
  • Zoro # G113840002
/ea
Key Features
Series
ANM-W
Speed
Fast-Acting
Amps
10A to 20A
DC Voltage Rating
32V DC
Interrupt Rating
1kA at 32V DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ANM-W-15A-18R
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Length
0.43 in
Width
0.15 in
Depth
6.56 in
Details
Item
Automotive Blade Fuse
Series
ANM-W
Speed
Fast-Acting
Amps
10A to 20A
DC Voltage Rating
32V DC
Interrupt Rating
1kA at 32V DC
Body Style
Mini Blade
Fuse Group
Mini Style
Current Rating
15 A
DC Interrupt Rating
1,000 A