  • Mfr # ACBP-24-H-30A
  • Zoro # G413829295
Series
ACBP-24-H Black
Circuit Breaker Type
10-32 Stud (Shortstop Style) Circuit Breakers
Max. AIR Rating
200A at 32V DC
Width
0.8 in
Depth
2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ACBP-24-H-30A
Width
0.8 in
Depth
2 in
Height
1.3 in
Length
2 in
Series
ACBP-24-H Black
Amps
6 to 50A
Circuit Breaker Type
Max. AIR Rating
200A at 32V DC
DC Voltage Rating
24V DC
Features
Automatic Reset
Current Rating
30 A