  • Mfr # MT15-2W-90-LV-S300-S100-BRKT-M12
  • Zoro # G510081503
Key Features
Includes
(2) 100 mm Tubes with Scale, Bracket Clamp, Clamping Lever, Mounting Base, Sensor Bracket with 12 mm Hole, Tube Caps, Two-Way Connector
Standards
Conflict Minerals Compliant, ISO 9001:2015 Certified, REACH Compliant, RoHS3 Compliant
Mounting Bracket Material
Stainless Steel
Application
Sensors
Tube Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MT15-2W-90-LV-S300-S100-BRKT-M12
Country of Origin
Germany
Dimensions
Bracket Mounting Hole Diameter
12 mm
Bracket Thickness
2.5 mm
Bracket Mounting Screw Size
M12
Tube Outside Diameter
15 mm
Tube 2 Overall Length
100 mm
Tube 1 Overall Length
300 mm
Lever Length
45 mm
Details
Item
Sensor Mount Kit with Handles
Includes