  • Mfr # MT15-2W-ADJ-LV-S300-S100-BRKT-M8
  • Zoro # G110081514
Key Features
Includes
(2) 300 mm Rod with Scale, Adjustable Connector, Bracket Clamp, Clamping Lever, Mounting Base, Sensor Bracket with 8 mm Hole, Tube Caps
Standards
Conflict Minerals Compliant, ISO 9001:2015 Certified, REACH Compliant, RoHS3 Compliant
Mounting Bracket Material
Stainless Steel
Application
Sensors
Tube Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MT15-2W-ADJ-LV-S300-S100-BRKT-M8
Country of Origin
Germany
Dimensions
Tube Outside Diameter
15 mm
Tube 2 Overall Length
100 mm
Tube 1 Overall Length
300 mm
Bracket Thickness
2.5 mm
Lever Length
45 mm
Bracket Mounting Hole Diameter
8 mm
Bracket Mounting Screw Size
M8
Details
Item
Sensor Mount Kit with Handles
Includes