  • Mfr # CLTS25N-C
  • Zoro # G0764753
/ea
Key Features
Nominal Size
1/4 in
Corrugated Tubing Inside Dia.
0.281 in
Length
100 ft
Corrugated Tubing Color
Black
Temp. Range
-40 to 230°F
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
CLTS25N-C
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Size
1/4 in
Corrugated Tubing Inside Dia.
0.281 in
Length
100 ft
Outside Dia.
0.25 in
Internal Diameter
0.28"
External Diameter
0.40"