  • Mfr # PV10-10FB-2K
  • Zoro # G0419700
Free Shipping & Returns
Key Features
Termination Style
Crimp Termination Only
Insulation Color
Yellow
Maximum Wire Size
10 AWG
Minimum Wire Size
12 AWG
Insulation Type
Vinyl
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PV10-10FB-2K
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Maximum Wire Size
10 AWG
Minimum Wire Size
12 AWG
Stud Size
#10
Overall Length
1.04 in
Width
0.3"
Width (In.)
0.34 in
Diameter
0.2"
Outside Diameter Inches
0.23 in