  • Mfr # PV10-10LFB-2K
  • Zoro # G0420294
Free Shipping & Returns
Key Features
Terminal Shape
Locking Fork
Termination Style
Crimp Termination Only
Insulation Color
Yellow
Minimum Wire Size
12 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PV10-10LFB-2K
Maximum Wire Size
10 AWG
Minimum Wire Size
12 AWG
Stud Size
#10
Overall Length
1.04 in
Width
0.3"
Width (In.)
0.34 in
Outside Diameter Inches
0.23 in