  • Mfr # EV10-6LFB-Q
  • Zoro # G0428170
Key Features
Terminal Shape
Locking Fork
Insulation Color
Yellow
Minimum Wire Size
12 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EV10-6LFB-Q
Maximum Wire Size
10 AWG
Minimum Wire Size
12 AWG
Stud Size
#6
Overall Length
1.04 in
Width
0.34 in
Width (In.)
0.34 in