  • Mfr # PN14-6LF-M
  • Zoro # G0416499
Free Shipping & Returns
Key Features
Terminal Shape
Locking Fork
Insulation Color
Blue
Minimum Wire Size
16 AWG
Stud Size
#6
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PN14-6LF-M
Maximum Wire Size
14 AWG
Minimum Wire Size
16 AWG
Stud Size
#6
Overall Length
0.86 in
Width
0.3"