  • Mfr # H200X044H2T
  • Zoro # G2794525
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shrink Ratio
3:1
Material
Polyolefin
Color
Yellow
Length
0.44 in
Use with Wire Size
16 to 10 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
H200X044H2T
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
0.44 in
Use with Wire Size
16 to 10 AWG
Width
2 in
Height
0.44 in
Overall Width (In.)
2
Overall Width (mm)
50.8
Overall Height (mm)
11.2
Overall Height (In.)
0.44
16 to 10 AWG