  • Mfr # PN18-4RN-C
  • Zoro # G0787451
Free Shipping & Returns
Key Features
Terminal Shape
Ring
Insulation Color
Red
Minimum Wire Size
22 AWG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PN18-4RN-C
Maximum Wire Size
18 AWG
Minimum Wire Size
22 AWG
Stud Size
#4
Overall Length
0.74 in
Width
0.2"
Tongue Width
1/4 in
Details
Item
Ring Terminal
Terminal Shape
Ring
Insulation Color
Red
Maximum Voltage
600 V