  • Mfr # 3.25CTEF4MAU14AC27.00
  • Zoro # G211929425
Rod Diameter
1 in
Series
4MA
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
3.25CTEF4MAU14AC27.00
Rod Diameter
1 in
Stroke Length
27 in
Overall Width
32 5/8 in
Series
4MA
Air Inlet Type
NPT
Cushion Type
Head and Cap
Anodized
Piston Rod Material Finish
Chrome Plated
Piston Material
Aluminum
For Fluid Type
Air
Maximum Operating Pressure
250 psi