  • Mfr # 21KRTF10MPX
  • Zoro # G216423959
/ea
Key Features
Standards
ATEX; RoHS
Hose Fitting Size
10 mm
Temp. Range
-4 Degrees to 212 Degrees F
Coupling Component
Plug
Includes Valve
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
21KRTF10MPX
Country of Origin
Germany
Dimensions
Hose Fitting Size
10 mm
Body Size - Quick Connect Air Couplings
5 mm
Max. Outside Dia.
16 mm