  • Zoro # G1204942
/ea
Key Features
Voltage
12V DC
Watts
8 W
Coil Insulation Class
F
Coil Enclosure
Molded
NEMA Rating
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
T2A
Zoro #
G1204942
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Inner Hole Diameter
1/2 in
Inner Hole Height
1 1/2 in
Details
Voltage
12V DC
Watts
8 W