  • Mfr # CLK3CL-24SG-CD
  • Zoro # G312007602
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lens Material
Tempered Glass
Lamp Life
60,000 hr
Dimmable
No
Switch Type
No Switch
Color Temperature
6500K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CLK3CL-24SG-CD
Country of Origin
Japan
Dimensions
Overall Length
376 mm
Manufacturer Warranty Length
1 yr
Overall Width
56 mm
Overall Height
20.5 mm
Details
Item
LED Light
Lens Material
Tempered Glass
Lamp Life
60,000 hr
Dimmable
No
Switch Type
No Switch
Color Temperature
6500K
Maximum Operating Humidity
90% RH
Number of Cord Wires
4
Wattage
12.5 W
Hazardous Location Specification
Not Rated
Features
I/O Control, Quick-Disconnect
Adjustability
Non-Adjustable
Includes Bulb
Built-In
Plug Type
4-Pin M12
For Location
Indoor
Beam Pattern
Flood
Housing Material
Stainless Steel
Machine Light Type
Linear
Minimum Operating Temperature
-40 Degrees C
Operating Voltage
24V DC +/-10%