  • Zoro # G615244001
/ea
Key Features
Connection Type
Spring Clamp
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G615244001
UPC #
Country of Origin
Greece
Details
Item
Terminal Block
Connection Type
Spring Clamp
Description
PCB terminal block nominal current: 16 A rated voltage III/2: 400 V nominal cross section: 1.5 mm Number of potentials: 6 Number of rows: 1 Number of positions per row: 6 product range: ZFKDSA 1 5 pitch: 5.08 mm connection method: Spring-cage connection mounti