  • Mfr # GLRVAD15M30F012
  • Zoro # G816492331
/ea
Key Features
Plug Configuration
5-15P
Standards
cETLus
Material
PVC & Copper
Color
Orange/Black
Watts
1,875 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GLRVAD15M30F012
Country of Origin
China
Dimensions
Width
2.36 in
Height
12.6 in
Size
12 in
Length
2.36 in
Details
Plug Configuration
5-15P
Standards
cETLus
Material
PVC & Copper
Color
Orange/Black
Watts
1,875 W
Item
RV Adapter Cord
Voltage
125 V
Receptacle Configuration
TT-30R
Amps
15 A to 30 A
Cabel
SJTW 12/3
Description
  • Rated for 125V,15A,1875 Watts, 12/3 Gauge