  • Mfr # GLRVAD15M30T012
  • Zoro # G316492374
Width
2.36 in
Watts
1,875 W
Voltage
125 V
Amps
15 A to 30 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GLRVAD15M30T012
Width
2.36 in
Height
12.6 in
Length
2.36 in
Size
12 in
Details
Watts
1,875 W
Voltage
125 V
Amps
15 A to 30 A
Receptacle Configuration
L5-30R
Plug Configuration
5-15P
Item
RV Adapter Cord
Cabel
SJTW 12/3
Description
  • Rated for 125V, 15A, 1875 Watts, 12/3 Gauge