  • Mfr # 600-01AL-THHN-OR-250
  • Zoro # G316017539
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
600-01AL-THHN-OR-250
Length
250 ft
Nominal Outside Diameter
0.97 in
Overall Length
250 ft
Minimum Bend Radius
4 in
Wire Color
Orange
Voltage
600 V
THHN
Conductor Insulation Material
Ampacity at Maximum Temperature
385 A