  • Mfr # 600-01AL-THHN-WT-250
  • Zoro # G716017481
/ea
See details
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
600-01AL-THHN-WT-250
Length
250 ft
Overall Length
250 ft
Minimum Bend Radius
4 in
Nominal Outside Diameter
0.97 in
Wire Color
White
Voltage
600 V
Building Wire
Number of Strands
58
Packaging
Reel
Conductor Insulation Color
White
Conductor Insulation Material
Ampacity at Maximum Temperature
385 A