  • Mfr # 600-01AL-THHN-WT-50
  • Zoro # G016017549
/ea
Free Shipping & Returns
Voltage
600 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
600-01AL-THHN-WT-50
Length
50 ft
Overall Length
50 ft
Minimum Bend Radius
4 in
Nominal Outside Diameter
0.97 in
Voltage
600 V
Wire Color
White
THHN
Conductor Insulation Material
Ampacity at Maximum Temperature
385 A