  • Mfr # LT36D/627
  • Zoro # G8073082
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
White
Includes
Deluxe Light Fixture, Mounting Hardware
Assembly
Unassembled
Width
36 in
Depth
8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LT36D/627
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
36 in
Depth
8 in
Height
2 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
8 in
Overall Fixed Height
2 in
Details
Item
Task Light
Color
White
Includes
Assembly
Unassembled
For Use With
LHD Model
Material
Steel
Finish
Textured Powder Coated
Frame Material Finish
Powder Coated
Product Type
Light Fixture
Frame Color
Frame Material
Steel
Compatible with Series
LHD
Includes Mounting Hardware
Yes
Description
Task Light, Product Type Light Fixture, Assembly Unassembled, Frame Color White, Frame Material Steel, Includes Mounting Hardware Yes, Overall Depth 8 in, Overall Width 36 in, Overall Fixed Height 2 in, For Use With LHD Model, Compatible with Series LHD, Frame Material Finish Powder Coated, Includes Deluxe Light Fixture, Mounting Hardware