  • Mfr # F52512545042X30
  • Zoro # G6320851
/pr
Key Features
Material Trade Name
60 Ctn / 40 Poly Ripstop
Fabric Weight
6.4 oz
Inseam
30 in
Material
40% Polyester, 60% Cotton
Fits Waist Size
42 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
F52512545042X30
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Size
42 in x 30 in
Fits Waist Size
42 in
Length
30"
Garment Size
Regular
Details
Item
Flame Resistant Pants
Material Trade Name
60 Ctn / 40 Poly Ripstop
Fabric Weight
6.4 oz
Color
Navy
Inseam
30 in
Material
40% Polyester, 60% Cotton