  • Mfr # F52525000140X30
  • Zoro # G6283812
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Fits Waist Size
40 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525000140X30
Fits Waist Size
40 in
Length
34"
Size
40 in
Material Trade Name
Color
Black
Inseam
30 in
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester