  • Mfr # F52528245030X36
  • Zoro # G6277765
/ea
Key Features
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Canvas
Fabric Weight
8.5 oz
Material
35% Cotton Canvas, 65% Polyester
Fits Waist Size
30 in
Garment Style
Tactical Pants
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
F52528245030X36
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Fits Waist Size
30 in
Length
36"
Garment Size
Regular
Size
30 in
Details
Item
Flame Resistant Pants
Material Trade Name
Fabric Weight
8.5 oz
Color
Navy
Inseam
36 in
Material