  • Mfr # F52525002040X30
  • Zoro # G6284442
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F52525002040X30
Fits Waist Size
40 in
Length
34"
Size
40 in
Material Trade Name
Color
Gray
Inseam
30 in
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester