  • Mfr # F52525002040X32
  • Zoro # G6284451
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fits Waist Size
40 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525002040X32
Fits Waist Size
40 in
Length
36"
Size
40 in
Material Trade Name
Color
Gray
Inseam
32 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester