  • Mfr # BDSC-3678-24-4L
  • Zoro # G122718415
/ea
Key Features
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Doors
2
Door Handle Type
Recessed Pull
Cabinet Material
All Welded Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BDSC-3678-24-4L
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
84 in
Details
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Doors
2
Door Handle Type
Recessed Pull
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Type
Bi-Fold
Item
Cabinet
Number of Shelves
4
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Assembled/Unassembled
Assembled
Color
Light Blue
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet.. Projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 1 fixed shelf and 3 adjustable shelves. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in Legs. Powder Coat finish. GRAY..